Tříkrálová sbírka 5. 1.

Den sesterství 23.2.

Výprava do bazénu 9.- 10.3.

Misijní koláč 16.3.

Letos jsme vybrali krásných 15 935,5 Kč.

Střediskové kolo Svojsíkova závodu 17.4.

Letos jsme pro skauty a skautky našeho střediska uspořádali základní kolo Svojsíkova závodu. Děti si mohly vyzkoušet zdravovědu, manuální zručnost, logické myšlení nebo obratnost. Soutěžily tři hlídky a do okresního kola postoupili Bílí Yetty a Lískulky.

Okresní kolo Svojsíkova závodu ve Skutči a krajské kolo v Chrasti

V květnu a v červnu 2013 se skauti a skautky zúčastnili Svojsíkova závodu, který měl prověřit nejen jejich znalosti a dovednosti, ale především zda jsou schopni spolupráce a jestli jsou opravdu dobrý tým. Okresní kolo závodů se konalo ve Skutči a pro naše děti bylo velmi úspěšné, protože obě hlídky (dívčí i chlapecká) postoupily do krajského kola. To se konalo v Chrasti u Chrudimi, kde byl připraven víkend s náročnými úkoly. Celý víkend byl namotivován legendou o Ďáblově bibli z nedalekého Podlažického kláštera. Na družiny čekalo přespání ve stanu, vaření oběda na ohni či ošetřování zraněných. Víkend to byl velmi vyčerpávající, ale plný zážitků. Holky obsadily krásné druhé místo a jen těsně jim utekl postup do celostátního kola. Kluci skončili na krásném šestém místě a vzhledem k tomu, že byli jedni z nejmladších účastníků, považujeme toto umístění za velký úspěch.

Květinový den 15.5.

Tábor - Hobit 15.-27.7.

Jako každý rok, i letošní skautské prázdniny byly ve znamení čtrnáctidenního tábora. Do teepek na louku u Lhot se nás na druhou půlku července přestěhovalo celkem 53. Hned první večer jsme se přesunuli do vzdálené Středozemě, kam nás pozval trpaslík Thorin a jeho družina. Povolal nás, abychom mu pomohli zachránit trpaslické království Erebor (neboli Osamělou horu), kterého se před lety zmocnil zlý drak Šmak. Nejdřív jsme ale museli absolvovat výcvik, aby se ukázalo, zda jsme schopni se tohoto dobrodružství zúčastnit. Cvičili jsme se ve fyzické zdatnosti, orientaci v terénu, zdravovědě,... Dalším důležitým úkolem pro nás bylo vyrobit si zbraně, abychom mohli se Šmakem pořádně zatočit. Jednoznačnou volbou byly luky. Cestou jsme překonávali i nejrůznější nástrahy a překážky. Vařili jsme lektvar pro zkamenění trollů a učili se zacházet s ohněm a vodou proti zlým vrrkům. Také jsme měli co do činění s elfem Elrondem, který nás úkoloval, co to šlo - vymyslet oslavnou báseň, nacvičit scénku, připravit táborák,... Ne vždy to šlo ovšem tak hladce. Našeho čaroděje Gandalfa unesli skřetové, takže jsme je museli chrabře pobít a Gandalfa osvobodit. Pozdě večer jsme se vydali za Glumem, který nám dal mapu, abychom mohli projít Temným hvozdem. Ukázalo se však, že Glum je zákeřný, a tak místo pohodlné pěšiny nás čekaly pavoučí sítě, ze kterých jsme se jen tak tak zachránili. Konečně jsme se přiblížili k Ereboru, jehož okolí bylo nutno prozkoumat. Ukázalo se, že Šmak stále Horu i poklad hlídá, takže zvědové to odnesli dost ošklivými zraněními, která jsme jim ošetřili. Ty, které jsme zachránit nedokázali naštěstí oživil Gandalf. Vzhledem k tomu, že drak už o naší přítomnosti věděl, nebylo na co čekat. Všichni jsme se odebrali k Hoře a nakonec se nám podařilo draka zabít a získat Erebor zpět.  Poté jsme byli odměněni hostinou, přívěšky na krk ve tvaru klíče a čokoládovými dukáty.

Drakiáda 13.10.

Mikulášská besídka