Rádcák u Hliněné louky

Tento rádcovský kurz byl pro skautky a skauty z našeho střediska. Pěkný a zábavný víkend jsme strávili ve skautském srubu na Křižánkách.

Svojsíkův závod

Po dvou letech se opět konal SZ a z našeho střediska se vydaly 4 hlídky

Stonožky – 5. místo z 12 hlídek

Veverky – 6. místo z 12 hlídek

Kamzíci – 5. místo z 12 hlídek

Pardálové – 12. místo

Tábor 6. a 8. oddílu a 1. oddílu Fénix Bojkovice – Mrákotín u Telče

Tábor se konal v Mrákotíně u Telče. Hrála se celotáborová hra na téma Harry Potter a Kámen mudrců. Byli jsme rozděleni do 4 kolejí – Nebelvír, Havraspár, Mrzimor, Zmijozel. Celý tábor nás čekali různé etapy – živá dáma, ringopál, kouzelnický souboj, zrcadlo z Erisedu, Kámen mudrců, Hostina:)

Tábor 7. oddílu – M*A*S*H

Tábor se konal v Mrákotíně u Telče. Tábor plný dobrodružství z vojenského prostředí včetně tvrdého výcviku a pevné morálky skautů podle stejnojmenného seriálu. Na tábor se vydalo asi 15 branců, kteří na táboře absolvovali mnoho tvrdých a nevyhnutelných cvičení pro správného vojáka, který chce, co nejlépe, sloužit své zemi. Netrpěla se ani nečistota v kasárnách. Vše muselo být naprosto čisté. Takový je prostě M*A*S*H.

Rádcák – natáčení filmu Zkouška mužnosti

Sešli jsme se ve Scoutwoodu, abychom natočili film o indiánském chlapci, který má být přijat mezi muže. Nejdříve jsme postavili indiánskou vesnici a poté natáčeli a natáčeli. Bylo to velmi zábavné a výsledek stojí zato.
Vyrobený film byl zaslán do celorepublikové skautské soutěže "Polibek můzy", ve které získala čestné uznání.

Drakiáda

Konala se v Kameničkách na Hrobce. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích - o nejlépe vymalovaného a nejlépe létajícího draka. Draky hodnotila odborná porota a výherci byli odměněni pěknými cenami.

Letos, tak jako každý rok jsme pořádali, mikulášskou a vánoční nadílku, Tříkrálovou sbírku, Misijní koláč, květinový den, spoustu schůzek, oddílovek a výprav.