Pozvánky na akce

Výběh 2022

28.08.2022 13:00
Zveme Vás na Výroční běh na 2 a 10 km k příležitosti 630let od první písemné zmínky obce Kameničky. Akce je nejen pro běžce, ale i pro rodiny s dětmi a letos hlavně i pro pekaře. Více info o soutěži o nejlepší bábovku zde.

VÝBĚH 2021

29.08.2021 13:00
Zveme Vás k výročnímu běhu a aktivnímu odpoledni pořádanému k příležitosti začátku českého skautingu před 110 lety. Více v záložce VÝBĚH.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Skauting

Skauting – to jsou kamarádi, přátelé a společenství lidí, kteří sdílejí podobné hodnoty.

Skauting je plný netradičních zážitků a dobrodružství, které lze prožít uprostřed skal a lesů, stejně tak jako v městských ulicích a zákoutích. Rozvíjí tvořivost i sportovního ducha, je ostrovem pohody a přátelství. Sbližuje lidi rozmanitých kultur, vede je k nezištnosti a odvaze.

Skauting je určen pro všechny děti a mladé lidi, kteří se chtějí neustále něčemu učit a pracovat na sobě. Oddílová činnost se zaměřuje na hodnotovou výchovu dětí a všestranně působí na rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí – prostřednictvím her, zážitků, aktivit a dalších činností.

Skautská výchova ctí především tyto hodnoty:

• hrát fér
  • spolupracovat s ostatními
  • být ohleduplný k okolnímu prostředí
  • mít vztah k přírodě

Junák - svaz skautů a skautek ČR sdružuje 45 tisíc dětí a mladých lidí a je tedy největší výchovnou organizací v republice. Zároveň je členem mezinárodních skautských organizací WOSM a WAGGGS.