Pozvánky na akce

Výprava do Hlinska a do bazénu 3. - 4.3.2012

03.03.2012 07:45
I letos se koná výprava do Hlinska spojená s návštěvou bazénu, který bude otevřený jenom pro nás. Na tomto papíru jsou potřebné informace o výpravě, ale pokud se ti něco nezdá, neboj se mě kontaktovat. Sraz: Kameničováci a okolí se sejdou na zastávce „pošta“ v 7:45 a Jeníkováci na...

Skautský ples

28.12.2011 19:00

Skauting

Skauting – to jsou kamarádi, přátelé a společenství lidí, kteří sdílejí podobné hodnoty.

Skauting je plný netradičních zážitků a dobrodružství, které lze prožít uprostřed skal a lesů, stejně tak jako v městských ulicích a zákoutích. Rozvíjí tvořivost i sportovního ducha, je ostrovem pohody a přátelství. Sbližuje lidi rozmanitých kultur, vede je k nezištnosti a odvaze.

Skauting je určen pro všechny děti a mladé lidi, kteří se chtějí neustále něčemu učit a pracovat na sobě. Oddílová činnost se zaměřuje na hodnotovou výchovu dětí a všestranně působí na rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí – prostřednictvím her, zážitků, aktivit a dalších činností.

Skautská výchova ctí především tyto hodnoty:

• hrát fér
  • spolupracovat s ostatními
  • být ohleduplný k okolnímu prostředí
  • mít vztah k přírodě

Junák - svaz skautů a skautek ČR sdružuje 45 tisíc dětí a mladých lidí a je tedy největší výchovnou organizací v republice. Zároveň je členem mezinárodních skautských organizací WOSM a WAGGGS.