Závody světlušek a vlčat – okresní, krajské a celostátní kolo

Na jaře se konaly Závody světlušek a vlčat, do jejich průběhu se velmi čitelně zapsala i naše vlačata se 3. místem v okresním, 2. na krajském a přehlídkováním na celostátním kole až v Děčíně!!! Tak jsme aspoň trochu prorazili do světa.

Tábor Lhoty – STARÉ ŘECKÉ BÁJE A POVĚSTI

Letos jsme zabrouzdali do dávné antické historie. Kdo zná pověst o Pandořině skříňce, jistě tuší co to bylo za pohromu, když ji na začátku tábora Pandora vysypala. Všechny zlé vlastnosti a špatnosti se rozlétly do světa a naším úkolem bylo tedy všechny zpět zamknout do skříně. A to tak, že jsme je sami na sobě a v sobě museli překonat. Nepovedlo se to úplně vždy, člověk je tvor slabý a dnes i poměrně neantický, takže tuto hru hrajeme doteď. Ale Zeus nás pochválil za to, co se povedlo a uspořádal božskou hostinu s lahodným jídlem na Olympu, ale pak se trochu rozbouřil a to jsme museli rychle zdrhat domů.

Putování po Rychlebských horách

V srpnu se družina Sedmikrásek vydala prozkoumat krásu zapomenutých končin naší vlasti. Pár dní jsme se toulaly nádhernou krajinou, potkaly jsme minimum lidí a navštívily zajímavá místa – Borůvkovou horu, zříceninu hradu Rabštejn, Račí potok.

Oslava 20 let od založení našeho střediska – SKAUTSKÁ VÝSTAVA

Na podzim jsme uspořádali na Obecním úřadě v Kameničkách výstavu o naší činnosti. Návštěvníci se mohli dozvědět, kdo jsme, co děláme s dětmi, byli k dispozici kroniky, fotky i prezentace o naší činnosti.

2. skautský ples

Tento ples se nesl v duchu starého Řecka a vedoucí si připravili originální předtančení. Opět byla k zakoupení originální tombola, jejíž výtěžek putoval na pomoc postiženým povodněmi v Pákistánu.