Tábor Lhoty

Třetí tábor se uskutečnil na Lhotech u Vortové. Byl zajímavý hlavně mučením br. Čmeláka a velkou noční vlajkovkou s Pražskýma skautama, kteří tábořili za Jeníkovem. Na tomto táboře se také marodilo, jedno tee-pee se proměnilo v marodku, kde se potili a později i uzdravili Siky, Pony a Mates.

I tento tábor se občas měnil v mlčící tábor, když se všichni pokoušeli mlčet na zkoušku Třech orlích per. Tuto zkoušku úspěšně složili Sam, Čmelák a Siky.

Brigády na salaši

Začalo se také s opravou salaše - zbouraly se prkenné stěny, odřela se a natřela železná kostra, přivezlo se nějaké dřevo, na místo podlahy se dávaly trámy.

Bla Sommer

Světové jamboree skautů Bla Sommer (Modré léto) se uskutečnilo v Dánsku ve dnech 18. 7. až 1.8. Z našeho střediska se ho zúčastnili Siky, Dzin a Magda, kteří jeli spolu se stěžerskými skauty. Táboření na obrovské ploše, spousta aktivit a později několik dní v dánských rodinách byl opravdu výborný zážitek.

Zúčastnili jsme se soutěží v Chotěboři, kde Dzin vyhrál o nejrychlejší přesekání klády a Siky o nejlepší palačinku.